JCH Howkeye Belle Smartness "Bella"


Urodzona:
24.11.2011, urodzona w hodowli

Córeczka z drugiego miotu Princessy, czyli kolejne 2 pokolenie mojej najsłodszej Bounty.
Pracuje w dogoterapii:
- pies terapetyczny
- pies towarzyszacy
- najlepsza w leczeniu strachu przed psami.

1 x Best Baby w rasie
3 x Zwycięzca Młodzieży, w tym 2 x Najlepszy Junior, 1 Zwycięzca Rasy
  • Młodzieżowy Champion Polski
  • Zwycięzca Polski Młodzieży
  • Klubowy Zwycięzca Młodzieży
  • Champion Polski

2 x CACIB wraz ze Zwcięstwem Rasy otworzyły droge do Interchampiona, więc teraz pojedzie za granicę powalczyc o pozostałe dwa.

BELLA
JPL CH
Howkeye Belle Smartness
Sire
INT DE VDH CH Ramsgrove Roadrunner
HD-B
Sire
GB CH Gillaber Drummond
HD-A
Dam
CH Firstprizebears Chattoga at Ramsgrove
HD-A
Dam
INT JPL PL HR CH Zw.Klubu Crown Princess Margareta of Smartness, HD-A
Sire
INT PL DK DE VDH CH Zw.Klubu, Zw.Polski, Bundessieger
Zwycięzca Świata Weteranów
Saudade De Shaleemar
HD-A 0:7
Dam
INT JPL PL CH, Zw.Klubów, Zw. Polski, Najlepsza suka hodowlana 2 x
Born To Be Smart of Slavic Charm
HD-A

Najmłodsza pociecha w domu, ta, która nie miała zostać... ale stało się... czas na krótką opowieść o tej niesfornej dziewczynce.

Kochane małe stwożenie które zrządzeniem losu zostało w hodowli. Jej urodę i czar dostrzegłam kiedy miała zaledwie 3 tygodnie. W 4tym tygodniu już wiedziałam, że to zwierzątko jest szczególne, i przyznać muszę, że to, iż pozostała w hodowli to... to naprawdę zrządzenie Najwyższego, bowiem najlepsza suczka, pierwszy wybór już był obiecany, nie miałam zostawiać z tamtego miotu szczenięcia, ale... ale ten pierwszy wybór padł na inna śliczną sunię, no i.... mała Piękna dziewuszka pozostała w domu. Taaak... planujemy po to by... Pan Bóg mógł się pośmiać :-)
Bella wyrosła na śliczną dziewczynkę, którą zachwycona była Karen Edwards i Barry Wiggins, goście z Wielkiej Brytanii, sędziowie i hodowcy od lat Beardetów, których miałam przyjemność gościć u siebie w 2013 roku. Bella "przełamuje lody" u dzieci, to sunia która pokaże każdemu że psiak to przyjaciel, jest niesamowicie delikatna, zwiewna, skoczna jak pchła, skacze z lekkością i wdziękiem, a tuląc się do mnie łapami opiera niczym motyl bez wagi na ramionach dając delikatne buziaczki.
To właśnie ona jest przykładem, że niezaleznie który beardie gości w naszym domu i tak damy się zmanipulować. I tak okręci właściciela wokół ogonka... OH ta Bella, ta mną manipulowała i wykorzystywała przez półtora roku! Choć nie uciekała, bo beardie nie uciaka ale do domu przychodziła jak chciała, a kiedy ja chciałam... musiałam ją złapać! na 1000 sposobów! aż 1 dnia przesadziła i... dotarła do granicy mojej wytrzymałości, gdzie na nią naszczekałam i nawarczałam i wkurzyłam się tak mocno... że już wiecej nie próuje tej granicy dotykać :-) ... ot 100% beardie w beardie :-)
Bardzo pięknie opiekowała się dziećmi LaPerli, widać było, że chce mieć już "własne zabawki" więc... jak tylko cieczka nastała, Bella odrzuciła zabawy z maluchami!!!
Teraz już tylko czekała na randkę... 25.11.2014 powiła swoje pierwsze beardie-zabaweczki, cudne, w większości brązowe! Miot "M"... jak Małgorzata? :-)

Blog miotu "M" Belli - wieści, informacje, zdjęcia...