CH Born To Be Smart of Slavic Charm "Bounty"

Urodzona: 18.08.2003 r.
Dysplazja: A
Osiągnięcia: Interchampion (Pl, Dk, Cz, Sk), Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Polski, Klubowy Zwycięzca roku'2006, 2 x Najlepsza suka hodowlana, z Gregiem 3 x Najlepsza para Hodowlana -
Matka - kilkunastu championów!

Urodzona jakby specjalnie dla mnie i dla całej gromadki Smartness. Półsiostra Effie. Mają wspólnego tatusia: Ch. Ramberhay Rustler's Moon "Jim'a" - psa który zauroczył mnie już bardzo dawno, nieduży, lecz pięknie zbudowany i poruszający się z lekkością wiatru... Syn cudownego, jednego z najlepszych reproduktorów Wielkiej Brytanii ChGB. Moonhill's Does It in Style oraz pięknej niebieskiej Ch. Ramberhay Always Blue.

Od pierwszego spotkania, jeszcze w domu rodzinnym Slavic Charm - Bounty wybrała sobie Effie za przyjaciółkę, starała się ją sobie zjednać. To między innymi był ważny powód dla którego właśnie ona trafiła do naszego domu. Była prezentem dla mojej ukochanej Effie... Każda nieco inna z charakteru, ale pasowały do siebie jak dwie połówki jabłka.

Od samego początku, były w Bounty zadatki na królewnę. Dumna, nieco próżna, poruszająca się z wdziękiem i charyzmą królowej. "Oto Bounty", "Bounty wkracza" - tak można by pokrótce opisać wrażenie jakie się odnosi patrząc na nią i obcując z nią na co dzień. Na jednej z wystaw w Danii sędzina z Nowej Zelandii napisała jej w opisie "showing with bloom"... i cóż więcej można chcieć? Słodka i beztroska, roztaczająca wokół siebie promyki radości, bardzo dziewczęca, nieduża dziewczynka, taka jakie lubię najbardziej.

Karierę wystawową rozpoczęła jako szczenię, na wystawie w Katowicach, swoim rodzinnym miesicie, zdobywając tytuł 3-go Najlepszego Szczenięcia Wystawy. Dalej jej kariera rozwijała się równie doskonale, choć nie często gościłyśmy na wystawach. Odchowywanie miotów Effie i jej własnego przerywało nam skutecznie walkę w ringach.
Jakkolwiek, szybko ukończyła tytuł Młodzieżowego Championa Polski, a zaraz potem Championa Polski, jednocześnie rozpoczynając drogę do tytułu Interchampiona. Jako dwuletnia suczka była już do niego gotowa, brakowało tylko wymaganego czasu (12 miesięcy). Oceniana była również na ringu skandynawskim (Dania), gdzie jako niespełna 2-letnia wygrała swoją klasę i otrzymała wyróżnienie - CK (Jakość Championa). Z początkiem roku 2006 zapadła decyzja o tym, aby została mamusią. I tu również, spełniła się w tej roli doskonale. Jak zawsze, najlepsza. W pierwszą sobotę wiosny 2006 powiła dziewięcioro dzieciaczków, 4 dziewczynki i 5 chłopców, wszystkie niemal identyczne, jak małe stempelki...
W trzy miesiące po urodzeniu szczeniątek, na międzynarodowej wystawie w Warszawie, w pięknym stylu, ukończyła drogę do tytułu Interchampiona, zdobywając jednocześnie tytuł Zwycięzcy Rasy... Chwilę później (2 tygodnie) potwierdziła swoją jakość wygrywając CACIB i Cert.DK na wystawie w Danii w konkurencji naprawdę wysokiej klasy suczek szwedzkich, norweskich, duńskich, holenderskich, niemieckich i.. brytyjskich hodowców.
Bonty spełniła i moje marzenie... dała mi kolejną kochaną duszyczkę - jej córeczka Princess pozostaje z nami na zawsze, również z Rafaello - synkiem było mi się trudno rozstać więc... pozostając częścią rodziny, zamieszka z rodzinką "Z Domu Etny". Miot który urodziła w 2006 roku spełnił wiele oczekiwań, w tym szczególnie pod względem natury i charakterów dzieciaczków. Podjełam decyzję o powtórzeniu tej kombinacji.
16.10.2007 Bounty urodziła kolejne 8 dzieci Gregusia: 3 suczki i 5 pieseczków. Z tego miotu pozostaje w hodowli pieseczek Discivery Smartness, Duchess Montebello Smartness jedzie do Szwecji, do hodowli Farmarens. To ogromne dla mnie uznanie. Wielokrotnie wygrywa na szwedzkich wystawach, szybko uzyskuje tytuły Szwedzkiego, Duńskiego, Norweskiego i Fińskiego championa! Zwycięzca Norwegoo 2008, Zwycięzca Finlandii 2009. Jestem z niej bardzo, bardzo dumna. Do Szwecji jedzie również Double Happy. Tina czekała na niego niemal rok. Jest już w posadaniu pieska Charliego (syna Grega i Kiwi). W miesiąc po przybyciu do Szwecji jedzie na pierwszą swoją wystawę, jeszcze nieoficjalną, i tu... zdobywa Zwycięstwo Rasy!!! I III BIS szczeniat, w roku 2008 zostaje 10 najlepszym psem Bearded Collie w Szwecji! Pozostałe szczenięta rozjechały się po kraju. Wiele z nich zawitało na ringach z doskonałym rezultatem, dziś są Młodzieżowymi Championami Polski, Championami Polski i innych krajów a także interchampionami. Kojarzenie jej i Grega potwierdza się z dnia na dzień.


(foto) Bounty i Greg

W roku 2009 realizuję swój kolejny plan dla Bounty, 26 listopada rodzi się 10 ślicznych szczeniąt z Olivierem, SE DK PL INT CH Farmarens Give Me Five. Obserwowałam tego psa od jego narodzin, i planowałam to kojarzenie. W domu pozostała Merci, córka Bountusi oraz Toffifee - jej wnuczka, a córka Princessy.
Dokładnie w pięć lat po narodzinach pierwszego miotu Bounty, 25.03.2011 r. rodzi się kolejny, i ostatni miot pary Bounty i Greg. Maluchy są tym szczególniejsze dla mnie, trudno mi się z nimi rozstawać, tak bardzo trudno podjąć decyzję, bowiem są jak zwykle bardzo wyrównane.

Z tego miotu dla hodowli pozostają 3 szczenięta. Pieseczek Mailow - Grand Finale Smartness, zamieszka w Niemczech z Hanne, Mała Mi - Glamour Smartness pojechała do rodziny, mieszka z Lidką, oba szczeniaczki pozostają współwłasnością hodowli. W domu zostaje LaPerla - Glamis Castle Smartness, najbardziej przywołująca obraz Delightful Cassie z Mondeo - mamy Bounty, i samą Bounty. Jako ostatnia, zupełnie, i z urodzenia i z sytuacji - ostatni, najmłodszy potomek Bounty i Gregusia.

Kochana Bounty... mała laleczka a jakże ważna w moim życiu codziennym i hodowli... po prostu Bounty... cokolwiek nie oznacza to słowo w jakimkolwiek słowniku :-). Dziękuję ci Aniu za to małe-ogromne moje szczęście i za tak piękne i trafne imię. ...nawet jesli tak wiele się dzieje, i nawet jeśli dumnie to wszystko brzmi... Bounty na zawsze pozostaje moim słodkim tuli-duszkiem, zabawką i pluszakiem w moim łóżku, istotką bardziej niż ważną w moim życiu...

BOUNTY

Int JPL PL CH Club Winner PL CZ Born To Be Smart of Slavic Charm
Sire
CH Ramberhay Rustler's Moon
Sire
GB CH Moonhill Does It In Style
Dam
GBCH Always Blue At Ramberhay
Dam
Int JPL PL VDH-Dt Club-Dt CH Bundessieger, v-ce Europa Winner Delightful Cassie Z Mondeo
Sire
CH Initiale De Chester
Dam
JPL PL CH Igor's Black Hopie

Odeszła nagle, w nocy, 21.08.2011, o godzinie 0:16. Ten strach, ból, zaskoczenie, własny krzyk i łzy, które płynęły rzeką czuję cały czas, cały czas tak samo boli!!!