CH Roxilyn Christmas Truffle "Lindor"

Urodzony: 25.12.2013 r.
Dysplazja: A
Osiągnięcia:

 • BIS Baby III / CACIB Leszno 2014
 • Młodzieżowy Champion Polski
 • Najlepsze Szczenię w rasie na klubowej wystawie psów pasterskich niepolskich, wrzesień 2014
 • Młodzieżowy Zwycięzca Polski, 2 x Najlepszy Junior Poznań 2014
 • Najlepszy Junior w Rasie 5 razy (za każdym razem kiedy wystąpił w kasie młodzieży :-) ,
 • Champions Show 2015 - Zwycięzca Rasy wraz z CWC w wieku 14 miesięcy
 • Crufts 2015 qualification
 • CHAMPION POLSKI

  Fotki - postawa naturalna, uchwycone w kadrze, i jedno zdjęcie w wieku młodzieżowym.


  Potomstwo Lindora


  Lindor uosabia wszystko czego potrzebuję, cudowną naturę, ciepły i przyjacelski charakter, ma bardzo stabilną osobowość, może czegoś nie chcieć ale napewno nie ma w sobie strachu, mądry i ciepły, ot facet idealny :-), w budowe bardzo pęknie wpisujący się w obrazek standardu, piękna duża głowa, ładne, ciemne oko, cudowna płynna linia grzbietu i posuwisty leki ruch dały mu niejedną wygraną. Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Polski (o dorosłego jeszcze nie miał okazji powalczyć), kwalfikacja na CRUFTS 2015 i 2016, lokatowe miejsca w finałach były również.
  Ostatnia wystawa klubowa w Mlada Boleslaw, gdzie sędziowała Pani Ulrica Olsson (hodowla Farmarens)/Szwecja potwierdziły dobrą opinię. Jako jeszcze młody, nie w pełni "ofutrzony" uplasował się na 2 miejscu (na 5 zgł) w klasie championów, za psem starszym, utytułowanym i ładnycm, już w pełnej krasie.

  Tak więc mając owego wspaniałego psiaka realizuję plan, który jak na razie idzie w spodziewanym kierunku :-)

  Szczenieta 8 tygodniowe (P)

  Szczenięta 6 tygodniowe ®

  O LINDORKU,
  mojej słodkiej czekoladce, ekskluzywnej i słodkiej, przynoszącej tak wiele przyjemności

  lINDOR... kolejna czekoladka w domowej bombonierce. Urodził się w Świeta Bożego Narodzenia 2013 roku. 25 Grudnia. ROXILYN CHRISTMAS TRUFFLE otrzymał na imię. Czy był wyczekiwany? wybrany? Tak, Lindor nie jest psem z przypadku. To przemyślana dokładnie decyzja i kooperacja z jego hodowczynią. Greg chylił się ku starości, i gotów był przyjąć następnego młodego psa, aby go wychować. Już widać było, że chce oddać palmę rządów. Nie od razu, ale... był gotów. Ja również byłam gotowa na przyjęcie kolejnego psa. Nie musiało być już, ale pojawił się nieco wcześniej niż sę spodziewałam.
  Myślałam przez wszytske lata, poprzez kolejne mioty moje, mojej hodowli psów i innych hodowców. Patrzyłam, szukałam, określałam priorytety, weryfikowałam swoje idee, a każdą najmnejszą informację o Beardie chłonęłam niczym gąbka. Sytuacje i szanse jakie życie mi podsuwało starałam się wykorzystać, no i... stał się.
  Miałam wybór, i mojego serca mocno wyborem była Polly, Matka Lindora. Przede wszystkim bardzo stara linia, oparta na równie starych najlepszych hodowlach. Tak, chciałam aby pies niósł w sobie inne linie, zdecydowanie, bo choć kocham to co mam, i doceniam zalety, wiem, że nie ma ideału, a liniowej hodowli nie można bez końca prowadzić. Potrzebowałam outcrossingu, czyli kojarzeń krzyżowych, niespokrewnionych, a o takiego psa teraz trudno, oj bardzo trudno...
  Oczywście, nie tylko Polly była w zasięgu moich zanteresiwań. Decyzja miała być na poziome - najlepszy z możlwych, a jeśli będą dwa niemal identyczne, najdalszy w pokrewieństwe. Nie łatwą decyzją też było wybranie ojca, każdy w typie który lubię pochodził od psów które są w moich rodowodach i to dość blisko, często 2 czy 3 pokolenie... Pomocą były wszystkie moje zagraniczne wyjazdy, również do Anglii i zdjęcia i filmy, które przywracały mi pamiętane obrazy, czasem bardziej czasem mnej mgliśte….
  Padło na CHGB Potterdale Pisces. Pies pękny, dostojny, i niewiele używany przez innych. Dlaczego? tego nikt nie zgadnie :-) między innymi powodem wyboru były jego dzieci, lubię ten typ który zauważyłam w jego potomstwie. Połączenie Polly z Potterdale Pisces wydało mi się być dobre. Jego rodowód jest czysty i prosty. Zawiera "śmietankę" beardeciego świata.

  Bertie, bo tak nazywany jest w domu Potterdale Pisces zdobył 9 certyfikatów CC:
  CH Potterdale Pisces :

  • 17 January 2008 Manchester Dog Show Society Mrs Yvonne Fax(Bushblades)
  • 29 March 2008 Scottish Breeds Canine Club Mrs Glenda O'Connell(Atherleigh)
  • 3rd August 2008 Midshires Bearded Collie Club Mrs Sue Carter(Woodacre)
  • 13 September 2008 Darlington Dog Show Society Mrs Chris Hardy(otterswish)
  • 13th April 2009 Eastern Bearded Collie Association Mrs Ann Andrews(Hecatie)
  • 2nd August 2009 Midshires Bearded Collie Club Dr Peter Fox(Bushblades)
  • 19 September 2009 Darlington Dog Show Society Mr Jeff Horswell Mrs Althea Richardson(Caramac)
  • 27 March 2010 Scottish Breeds Canine Club
  • 9 July 2010 East of England Agricultural Society Mrs Diane Mottram(Mybeards)

  Potterdale Pisces jest potomkiem Potterdale Prophet, który to dwukrotnie, rok po roku wygrał nie tylko rasę ale i grupę "Pastoral" na Crufts (Największa i najwspanialsza wystawa psów w Wielkiej Brytanii).

  LINDOR jest wypadkową raczej dziadków i pradziadków niż swoich rodziców. Janet lewis (hodowca Pottredale) widzi w nim bardziej Potterdale Dylan'a, Karen, hodowca Lindora widzi w nim swojego najukochańszego GBCH Roxilyn Dark Star, psa o którego naturze i charakterze wspomina nie tyko Karen, ale bardzo wiele osób jako o najwspanialszym, idealnym, przyjaznym, radosnym, miłym, cudownym... cóż, tego psa nie znałam osobiście, ale... nie każdy po sobie pozostawia tak wiele pozytywnych wspomnień.
  Lindor jako junior
  Galeria Lindora wiek szczniaczka • Free web hostingWeb hosting