CH First Lady Smartness "Merci"

Urodzona: 23.11.2009 r.
Dysplazja: HD-B (B/A), ED-0
Osiągnięcia:
Młodzieżowy Champion Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu, Champion Polski, Bundessieger Tulln'2012, Zw. Klubu Bearded Collie Liefhebbers/Holandia'2011, Crufts Qualification, 2 x CACIB/A,PL, zaczęty championat Holandii i Czech, R-CC GB


Merci urodziła się jako drugie szczenię, pierwsza suczka w trzecim miocie Bounty. Od pierwszej chwili wiedziałam, że to ona zostanie ze mną.

Jest mieszanką Oliviera i Bounty, tak z wygladu jak i charakteru. Bardzo ze mną związana, uparta, nieco wytworna, szykowna. Z jednej strony prawdziwa First Lady, z drugiej wspaniała towarzyszka zabaw najmłodszych Sally i LaPerli. Porusza się płynnie, bez wysiłku, zawsze z dozą elegancji.
Jako młodzieżowa suczka pokazana na klubowej wystawie w Niemczech, brytyjska sędzina wrózyła jej brylantową przyszłość :-), potwierdziła to kilka tygodni później wystawa Klubowa ras pasterskich niepolskich w Łodzi, gdzie otrzymała tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu.
W kolejnym roku wygrywa na klubowej wystawie w Holandii zdobywa tytuł Zwycięzcy Klubu, potem, jesienią 2011 wygrała w Tulln/Austria tytuł Bundessieger jednocześnie wygrywając rasę, później wygrywa na wystawie w Poznaniu kończąc drogę do championatu Polski. Tytuł interchampiona jest w jej zasięgu, ale trzeba pojechać na jeszcze jedną wystawę zagraniczną.

Jest bardzo moją przylepką, która jako jedyna potrafi przespać całą noc w mym łóżku :-), i która zawsze znajdzie sposób, jak się prześlizgnąć, aby do mnie się dostać.

Z Toffiefee (Eden Smartness), jak siostry, niemal w jednym czasie rodzone, spędzją większość czasu, potrafią brykać jak baranki, ganiać jak kociaki, a jednocześnie widać jak konkurują o moje względy, zawsze równo rozdawane, ale... każda z nich, chce otrzymac więcej :-) czy to możliwe? nie wiem, ale wiem, że one mnie nauczą, jak kochać jeszcze bardziej, choć wydaje się, że bardziej już nie można.

Rodowód:

MERCI
JPL PL CH JClub Winner PL Club Winner NL'11 RCC GB First Lady Smartness
Sire
Int PL SE CH Farmarens Give Me Five
Sire
GB SE NO FI CH Diotima Sea Wolf At Ramsgrove JW Top winning in England 2004, 21CC BOB Crufts 2008
Dam
GB Int SE FIN NO DK CH NORDV-04 VWW-10
Farmarens Real Diamond
Dam
Int JPL PL CH WClubPL CZ Born To Be Smart of Slavic Charm
Sire
CH Ramberhay Rustler's Moon
Dam
Int JPL PL VDH-Dt Club-Dt CH Bundessieger, v-ce Europa Winner Delightful Cassie Z MondeoFree web hostingWeb hosting