CH Farmarens New Gossip "Sally"

Urodzona:
20.02.2011, import szwecja, hodowla Farmarens.
Best Puppy w rasie - Poznań 2009
Best Puppy w rasie Kampioensclubmatch BC Liefhebbers/Holland
Młodzieżowy Champion Polski, pokazana 3 razy zdobyła 3 x Zw.Młodzieży i Najlepszy Junior w rasie oraz 1 x ZWycięstwo Rasy.
Champion Polski - zdobyła: 3 x CAC, 1 x res.CACIB (za Merci), 1 x BOB, wszystko w 6 miesięcy.

SALLY
JPL PL CH
Farmarens New Gossip, HD-A
Sire
SUCH. Malinda's Don Juan
HD-B
Sire
SUCH.NUCH. Movitz Philosophical Poet
HD-A
Dam
LPI. Malinda's Black 'N' Bonnie
HD-A
Dam
SE NO DK CH Farmarens Good Girl, HD-A
Sire
GB SE NO FI CH Diotima Sea Wolf At Ramsgrove JW
Top winning in England 2004, 21CC BOB Crufts 2008
HD-A 5:6
Dam
GB Int SE FIN NO DK CH NORDV-04 VWW-10
Farmarens Real Diamond
HD-A

Kiedy dowiedziałam się, jakie kojarzenie planuje hodowla Farmarens, że słodka Smila, Farmarens Good Girl będzie pokyta przystojnym Malinda's Don Juan, zapragnełam od razu szczenię z tego miotu! To kojarzenie łaczyło wiele z moich planów i marzeń. Ogromnym było moje szczęście, kiedy Charlott napisała mi, że mogę otrzymać wybrane szczenię!

Szczeniaczki urodziły się 20 lutego 2011 roku. W 5 tygodni u mnie Bounty powiła 10 ślicznych szczeniaczków, z których planowane było pozostawienie szczenięcia. Poczatkowo nie określiłam preferencji co do płci, ale z czasem, wiedziałam, że chcę dziewczynkę z tego miotu. Trudno, spełnienie marzeń nie zawsze przychodzi wtedy, kiedy my to planujemy, a wtedy kiedy chce... Trzeba było tylko dobrze się poorganizować i mała Sally, kiedy tylko skończyła 8 tygodni przyjechała do Polski.

Urocza mała, słodka dziewczynka, rozsyłająca całusy całemu światu, szalenie bystra, zabawna, zawsze uśmiechnięta... to Sally, import z jednej z najlepzych hodowli europejskich jak i nie światowych, hodowli z ogromnymną ponad 45 letnią historią, kontynuowaną przez kolejne pokolenia załozycielki Maine Lundell, hodowcy zwierząt od kilku pokoleń. Farmarens. Hodowla nagrodzona ”Hamiltonplaketten”, Honorowa odznaka Szwedzkiego Klubu w 1985, potwierdzona ponownie nagrodą w 1994, w uznaniu jej zasług.

Dziś kontynuowana przez jej obie córki Charlott Sanberg i Ulricę Goransson, w czym aktywnie uczestniczą 2 córki Chartlott, Linea i Mathilda.

Sally łączy w sobie linie, które uważam nie tylko za piękne, ale i wartościowe pod względem hodowlanym. Jej rodowód w doskonały sposób pokazuje, że użytkowość rasy może iść z powodzeniem w parze z pięknym, atrakcyjnym wyglądem. Champion nie oznacza, że głupi, niezdatny do pracy jako pasterz. Hodowla psów rasowych to nie tylko eksterier, ale i charakter, natura hodowanej rasy.

Udowodniła to ta maleńka istotka, Sally w wieku 5 miesięcy, kiedy to po raz pierwszy, dla zabawy zostały jej przedstawione owce. Doskonale wiedziała do czego słżą :-), i doskonale czuła, co ma z nimi robić!


Podziękowania dla Pani Claudii Szymańskiej autorki zdjęć z tego spotkania.


Na razie jest jeszcze malutka, cieszy się szczenięcą swobodą. Jest wspaniałą towarzyszką zabaw LaPerli, stanowią bardzo zgrany duet... jak niegdyś Effie i Bounty...

Serdeczne podziękowania w tym miejscu, dla hodowli Farmarens, za tę przesłodką istotkę, która wierzę, będzie znaczącym elementem mojej hodowlanej układanki, i istotką, która na zawsze zostanie przy mnie, rozpraszając każdy smutek :-)