Wystawy 2012

21,22.10.2012

Poznańskie wystawy Międzynarodowe

Jak co roku, z uwagi, że to moje "rodzime" kynologicznie miasto zgłosiłam swoje kudłate "maluchy", ale i rodzinnie przyjechały i inne mojej hodowli beardie. A oto i rezultat, z którego jestem bardzo dumna, i za który to wszystkim, począwszy od właścicieli a kończąc na sędziach - dziekuję!

 • 21.10.2012 - Wystawa miedzynarodowa Poznań:
  Bella - Howkeye Belle Smartness - kl.młodzieży, Zw. Młodzieży
  Misiek - Heart"N"Soul Smartness, wł/wspwł. Karolina Grabska - kl. młodzieży, Zw. Młodzieży, Najlepszy Junior!
  Sally - Farmarens New Gossip - kl.pośrednia, oc.dosk., CWC
 • 22.10.2012 - Wystawa miedzynarodowa Poznań Zwycięstwo Polski!.
  Bella - Howkeye Belle Smartness - kl.młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Polski
  Misiek - Heart"N"Soul Smartness, wł/wspwł. Karolina Grabska - kl. młodzieży, Młodzieżowy Zwycięzca Polski, Najlepszy Junior!
  LaPerla - Glamis Castle Smartness - kl.pośrednia, oc.dosk., CWC
  Greta - Int PL HR CH Fascination Smartness, wł. Agnieszka Kak - kl.championów, oc.dosk. CWC, CACIB, Zwycięzca Polski, Zwycięzca Rasy!
14.10.2012

Weekend na krajowej wystawie w Legionowie

Bardzo miły, bo rodzinny, lubię tu wystawy, bo zawsze to czas z bliską rodziną, i wystawa jest tak naprawdę dodatkiem do rodzinnych spotkań, zawsze w otoczeniu i tematyce zwierząt :-) nie tylko psów. Tu zgłoszona była Bella - Howkeye Belle Smartness która nadal w klasie młodzieży, bardzo spodobała się sędziemu Andrzejowi Tyburczykowi, i zdobyła nie tylko kolejny tytuł Zw.Młodzieży do młodzieżowego championatu, ale również została najlepszą suczka w rasie i Zwycięzcą Rasy!.

W kasie pośredniej zgłoszona była mieszkająca z Lidką Mała Mi - Glamour Smartness otrzymując swój kolejny certyfikat CWC do polskiego championatu.

23.09.2012

Bella i Soul Młodzieżowymi Zwycięzcami Klubu!

Podczas ostatniego weekendu, Rodzeństwo ostatniego miotu Smartness, Bella - Howkeye Belle i Soul - Heart"N"Soul (współwłasność z panią Karoliną) - na klubowej wystawie ras pasterskich niepolskich w Łodzi zostali Młodzieżowymi Zwycięzcami Klubu!.

Gregusiowe potomstwo (hodowla Egida Ateny, Anety Jańczyk) rodzeństwo suczka Chocolate Under Dream i piesek Chuku Under Egida Ateny pięknie prezentowało się na ringu otrzymując ocey wybitnie obiecujące. Tytułem Najlepsze Szczenię wystawy Klubowej cieszy się tym razem pieseczek. Sędziowała Pani Wiesława Misterek-Kluska, której za miłe sędziowanie serdecznie dziękuję.

Jestem bardzo szczęśliwa, i bardzo mi miło, że kolejna wystawa klubowa zostaje w pamięci z kolejnymi sukcesami. W tym roku nie było konkurencji hodowlanych z uwagi na brak konkurencji (zgłoszonych psów innych hodowli w odpowiedniej ilości)

10.09.2012

Mailow Rheinlandsieger i Zwycięzcą klubu BCCD

Wspaniałe wieści z Niemiec! Podczas ostatniego weekendu, JVDH JBCCD CH Grand Finale Smartness - Mailow zachwycił sędziów i zdobył zaszczytne miejsca!

 • W sobotę 08.09.2012 na wystawie w Krefeld, Sędziował Pan Deutscher z Austrii
  Mailow zgłoszony w klasie pośredniej zdobył ocenę dosk.1 CAC, Najlepszy Pies, oraz tytuł dnia: "Rheinlandsieger"
 • W niedzielę, na niemieckiej wystawie klubowej Bearded Collie (BCCD), sędzią był Pan Anthony Burscough z GB (Kennel Kilfinan GB), zgłoszono 56 Bearded Collie
  Mailow zgłoszony w klasie pośredniej zdobył ocenę dosk. 1 CAC (podwójny CAC - Clubshow), tytuł Najlepszy Pies oraz "Clubsieger BCCD" oraz BEST IN SHOW!

  Nie mogę opisać jak jestem szczęśliwa i dumna! Tak trudno było się z nim rozstać, ale nie mogę żałować, jest kochany, rozpieszczany, a w zamian zrobi wszystko dla Hanne i jej rodziny z którą żyje i mieszka! Dziękuję Hanne!!!

08.09.2012

Sukces na krajowej wystawie w Warszawie

Krajowa wystawa w Warszawie z sukcesem! Sędzia - Dorota Paź. Heart "N" Soul Smartness zgłoszony do klasy młodzieży otrzymał dziś tytuł Zwycięzcy Młodzieży, Najlepszego Juniora i Zwyciężył w Rasie! Brawo Karolino! Cudowny rezultat!

15.07.2012

Krajowa Wystawa Gdynia 15.07.2012

Luna - Gracious Lady Smartness - zgłoszona w klasie pośredniej, uzyskując ocenę doskonałą, zdobyła CAC Brawo Iwonka! Gratulacje!

8.07.2012

Międzynarodowa Wystawa Warszawa 8.07.2012

Mała Mi - Glamour Smartness - zgłoszona w klasie pośredniej, sędzia Waldemar Mrowiec/PL, przyznał jej CAC, CACIB i tytuł Najlepszej dorosłej Suczki na wystawie! Brawo Lidka! Gratulacje!

Soul "N" Heart Smartness - zgłoszony w klasie szczeniąt, otrzymał ocenę wybitnie obiecujący oraz tytuł Najlepszy Szczeniak a potem zajął II BIS!!! Brawo Karolina!

7-8.07.2012

Germany-Rassehunde-Meeting Schlos Meisdorf 7-8 July

Toffifee - Eden Smartness- zgłoszona w klasie otwartej, pierwszego dnia sędziowała pani Timmy Ursula Ralfe (ZA), przyznając jej res.CAC oraz res.VDH. Drugiego dnia, sędziowała pani Michele Colborn (ZA) i przyznała Toffifee CAC i VDH! czym Tofinka rozpoczęła drogę do championatu Niemiec klubowego oraz krajowego.

01.07.2012

Krajowa wystawa Gorzów Wlkp

Sally - Farmarens New Gossip - wystąpiła w klasie młodzieży, otrzymując ocenę doskonałą, tytuły Zwycięzcy Młodzieży i Najlepszego juniora! Tym samym, ukończyła Młodzieżowy Championat Polski! Moja mała, kochana, bystra dziewczynka! tak miło jest ją prowadzić w ringu :-)
Tego samego dnia, wystąpiły na tej wystawie 2 córeczki Grega. W klasie otwartej Margo z Morasiowej Zagrody, hod&wł. Anny Bochyńskiej, która otrzymała ocenę doskonałą, CWC, oraz została Zwycięzcą Rasy! Brawo! Gratulacje Aniu!
W klasie Baby - Chocolate Dream Under Egida Ateny, otrzymała ocene wybitnie obiecującą i Najlepsze baby! :-) bardzo ładnie pokazana przez hod&wł. Anetę Jańczyk. Brawo!

23.06.2012

Szczecin, wystawa międzynarodowa

 • Luna - Gracious Lady Smartness, wł. Iwona Sałata - klasa młodzieży, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior. Jestem dumna zarówno z Luny, jak i właścicieli, którzy tworzą dla niej cudowną rodzinną atmosferę, i dbają na co dzień, aby była szczęśliwą. Dziękuje kochani za ładną prezentację maludy w ringach! To był ostatni wymagany tytuł Zw. Młodzieży do uzyskania Championatu Młodzieżowego Polski! Brawo!!!
 • Choco - Chocolate Dream under Egida Ateny, wł. Aneta Kosakowska, hodowla Egida Ateny - klasa baby, wybitnie obiecująca, Best Baby! Gratulacje Anetko! Greguś dochował się kolejnej, ślicznej dziewczynki, i tym razem brązowej! :-) .
 • Córeczka Rafiego (IntCH City of London Smartness) - Joy - Every Joy Rose z Domu Etny, wł. Dagmara i Maciej Bołtrukiewicz, wystawiana w klasie championów, uzyskała oc. doskonałą, CWC, CACIB oraz została zwycięzcą Rasy! Brawo!
Podziękowania dla sędziny, Anny Kochan za piękne oceny!
02.06.2012

Leszno, wystawa międzynarodowa

 • Bella - Howkeye Belle Smartness - klasa szczeniąt, ocena wybitnie obiecująca, Najlepsze Szczenię. Jestem dumna z mojej najmłodszej dziewczynki, bowiem w ringu już kolejny raz pokazała się przeslicznie, biegła ładnie, jakby wiedziała że to ring... tylko skąd? cecha genetycznie przekazywana? hi hi hi
 • Sally - Farmarens New Gossip - klasa młodziezy, Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior. Jak zawsze, choc w innych sytuacjach rozumku uzywa do dowcipów, tu była bardzo, bardzo grzeczna i ślicznie sie pokazała.
Podziękowania dla sędziny Ligity Zake/LV, za miłe siędziowanie i przyznanie kolejnego Zw.Mł dla Sally.
27.05.2012

Magdeburg, Niemcy, wystawa krajowa

 • Mailow - Grand Finale Smartness - współwł. Hanne Wolf (X´Perience Bearded Collies). Wysyawiany w klasie młodzieży dosk.1, CAC/VDH Zwycięstwo Rasy oraz BIS!!! Podziekowania dla sędziny, Mrs. K. Selle/DE za taki wspaniały rezultat! Dziękuję Hanne! Sprawiasz, że jestem szczesliwa! Gratulacje! Teraz Mailow jest Niemieckim Młodzieżowym Championem
12-13.05.2012

Dortmund, Niemcy, Europassieger & British Dog Festival
Merci - JPLCH PLCH JZwKlubu First Lady Smartness - klasa otwarta.

 • Dortmund - EUROPESSIEGER, sędzia C.Parker/UK - ocena doskonała
 • BRITISH DOG FESTIVAL, sędzia J. Lewis/UK - dosk.2, res. CAC/res.VDH, RESERVE CHALLENGE CERTIFICATE! czym uzyskała prawo do wpisu do angielskiej ksiegi hodowlanej! (przyznawany na tej wystawie Challenge Certificate/CC jest ważnym wnioskiem na championa Anglii)

Sally - Farmarens New Gossip - klasa młodziezy
 • Dortmund - EUROPESSIEGER, sędzia C.Parker/UK - ocena doskonała, lokata 4
 • BRITISH DOG FESTIVAL, sędzia J. Lewis/UK - ocena bardzo dobra, z pięknym opisem, jeszcze w rozwoju, co należy przyznać otwarcie :-).

Mailow - Grand Finale Smartness (współwłasność - Hanne Wolf, Niemcy)- klasa młodzieży.
 • Dortmund - EUROPESSIEGER, sędzia C.Parker/UK - ocena doskonała, lokata 4
 • BRITISH DOG FESTIVAL, sędzia J. Lewis/UK - dosk.1, CAC/VDH, RESERVE CHALLENGE CERTIFICATE! drugi tego dnia dla mojej hodowli! Hanne dziękuję! Jest dokładnie tak jak wymarzyłam sibie jego życie, kochany w domu i piękny na wystawach! Super!
08.05.2012

MAILOW - Grand Finale Smartness, współwł. Hannelane Wolf/DE
29.04.2012 - Lingen - wystawa międzynarodowa, wygrał w klasie młodzieży z oceną doskonałą! (JCAC,JVDH). To już druga jego doskonała ocena.
Ponieważ wynik badania w kierunku dysplazji jest HD-A (zdrowy), oczy - MDR - czyste, zgryz prawidłowy, jądrra prawidłowe - uzyskał prawo do wpisu na listę reproduktorów w Niemczech "Körklasse I", czyli doskonały reproduktor!. Dziękuję Hanne, bo tak pięknie sie nim opiekujesz, tak bardzo kochasz, tym milsze są takie wieści!

08.05.2012

Wieści z ringów wystawowych
05.05.2012 - Łódź - wystawa międzynarodowa, sędzia Elena Borisova/BLR

 • LaPerla Glamis Castle Smartness klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży. Ukończyła Polski Championat Młodzieży!
 • Bella Howkeye Belle Smartness klasa baby, wybitnie obiecująca 1, Best Baby - super start dla maludy :-) jej braciszek, Heart "O" Soul Smartness również otrzymał ocenę wybitnie obiecującą z lokatą 1 (piesek). Brawo dla Karoliny, ślicznie mały się pokazał!

28.04-01.05.2012 CHORWACJA - Zadar 4 x wystawy międzynarodowe. Sędziowie> Monique Van Brempt/B, K.Reisinger/A, John Walsh/IRL, Joan Walsh/IRL.
 • Princess Crown Princess Margareta of Smartness 4 x CAC oraz CACIB (judge J. Walsh), czym uzyskała tytuł Chorwackiego Championa oraz ukończyła interchampionat!
 • Toffefee Eden Smartness res.CAC/res.CACIB i CAC/CACIB (judge K.Reisinger/A), to już 3ci certyfikat na intera :-)
  Była pieknie, cudowny kraj, wspaniałe widoki, sielankowa atmosfera, po prostu - wakacje :-) warto było!

15.04.2012 Inowrocław - wystawa krajowa. Sedzia G.Robak/PL

 • Sally Farmarens New Gossip klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior, Zwycięzca Rasy.

14.04.2012 Grudziądz - wystawa krajowa. Sędzia B.Klawińska/PL
 • LaPerla Glamis Castle Smartness klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior, Zwycięzca Rasy.

04.03.2012 Drzonków - wystawa krajowa. Sędzia A.Kochan
 • LaPerla Glamis Castle Smartness klasa młodziezy, dosk.1, Zw.Młodzieży, Najlepszy Junior.

18.03.2012

Międzynarodowa wystawa Katowice - Greta - JPLCH PLCH CRCH Fascination Smartness (CH.Born To Be Smart Of Slavic Charm; CH. Farmarens Give Me Five) wystapiła w klasie championów, otrzymała ocenę doskonłą, lokatę pierwszą, certyfikaty na championa CWC oraz CACIB, otrzymała tytuły Najlepszej dorosłej suki w rasie oraz Zwycięzcy Rasy! Gratulacje dla Agnieszki Kak, właścicielki ślicznej Grety!

25.02.2012

Skipper - SEUCH DKUCH Double Happy Smartness 4-tym, najlepszym psem w Szwecji!

Cudowna wiadomość nadeszła od Skippera - SEUCH DKUCH Double Happy Smartness. W rankingu szwedzkim wystaw uplasował się na 4-tym miejscu! To ogromny sukces! Wspaniała wiadomość, napełnia mnie radością i dumą! Podziękowania i gratulacje dla Tiny! więcej o Skipperku na stronie domowej hodowli "Doble Happy"

15.01.2012

Krajowa wystawa w Gdyni 15.01.2012

Luna - Gracious Lady Smartness rozpoczęła Młodzieżowy Championat Polski, uzyskując ocenę doskonałą, tytył Zwycięzcy Młodzieży oraz Najlepszego Juniora! Brawo! Gratulacje dla włascicieli.